Stockholms län

Stockholms läns SSU-distrikt är Sveriges största SSU-distrikt, som samlar 25 kommuner i länet, alla förutom Stockholms kommun.

Våra kommuner är väldigt engagerade och anordnar aktiviteter för alla sina medlemmar. Distriktets olika nätverk anordnar också ett antal evenemang varje månad som du kan vara med på.
Hitta gärna din lokala klubb och se hur du kan engagera dig!

Kontakta oss

Alva Dahn

Alva Dahn

Distriktsordförande 070-835 75 12 alva.dahn@ssu.se
Mer om mig
Patrik Khosravi

Patrik Khosravi

Försteombudsman 070-835 75 11 patrik.khosravi@ssu.se
Mer om mig
Ebba Grape

Ebba Grape

Distriktombudsman | Kommunikation 070-835 75 14 ebba.grape@ssu.se
Mer om mig
Makram Ben Khalifa

Makram Ben Khalifa

Distriktombudsman | Kampanj 070-835 96 22 makram.ben@ssu.se
Mer om mig
Sara Khatemi

Sara Khatemi

Distriktombudsman | Kampanj 070-835 75 16 sara.khatemi@ssu.se
Mer om mig
Oscar Cederlund Fridell

Oscar Cederlund Fridell

Distriktombudsman | Organisation 070-835 75 17 oscar.fridell@ssu.se
Mer om mig

Hälsa på/skicka brev

Stockholms läns SSU-distrikt
Sveavägen 68
111 34 Stockholm

Besöksadress

Sveavägen 68

Ring oss

Mobil

070-835 75 11