SSU Stockholm

SSU Stockholm representerar 1000 engagerade ungdomar i Stockholms kommun, vi är organiserade i geografiska klubbar, studentklubbar, fackligt och en klubb som riktar sig till lite äldre medlemmar. Brinner du lite extra för någon specifik fråga? Då finns SSU Stockholms nätverk och utskott. 
SSU Stockholm kämpar för att få bort klassklyftor, rasism och sexism. För en stad utan barnfattigdom och diskriminering. Kom med i kampen för ett rött Stockholm!

Hitta din klubb

stadgar & Politik

Glömt inte att gilla oss på Facebook för att inte missa våra många öppna evenemang, demonstrationer m.m

Och gå gärna med i SSU Stockholms facebookgrupp för kontinuerliga uppdateringar om kampanjer, kurser, och andra interna diskussioner m.m.

Kontakta oss

Fannie Vestermark

Fannie Vestermark

Distriktsombudsman 073-775 78 02 fannie.vestermark@ssu.se
Mer om mig

Jonathan Johansson

Distriktombudsman 0707905464 jonathan.johansson@ssu.se
Mer om mig

Daniel Vencu Velasquez Castro

Ordförande daniel.vencu.velasquez@ssu.se
Mer om mig

Alma Carlsson

Vice ordförande 0733120879 Alma.Carlsson@icloud.com
Mer om mig

Melisa Güner

Kassör guner.melisa@hotmail.com
Mer om mig

Viktor Risling

Facklig ledare 0766411754 Viktor.klubb111@gmail.com
Mer om mig

Lallo Darbo

Studieledare | Cafe Socialism 0700317321 lallodarbo@gmail.com
Mer om mig

Mariam Asghari

Övrig ledamot | Separatistiskt nätverk för rasifierade mariam.asghari98@hotmail.com
Mer om mig

Sebastian Panzar

Övrig ledamot | Ansvarig Repskottet och klubbordförandekonferens sebastian_panzar@hotmail.com
Mer om mig

Lara Badinson

Övrig ledarmot | Internationella utskottet 0739685304 Larabadinson98@gmail.com
Mer om mig

Mario Chahrestan

Övrig ledarmot | Antirasistiska utskottet, Kampanj och aktivist kommitén 0765970312 Mario.Chahrestan@hotmail.com
Mer om mig

Elin Lyngå

Övrig ledarmot | Tjej-nätverket elin.lynga@gmail.com
Mer om mig

Rebin Kamal

Övrig ledarmot | A- lotter, kampanj och aktivist kommitén 0793482445 rebinkamal00@gmail.com
Mer om mig

Hälsa på/skicka brev

SSU Stockholm
Sveavägen 68
111 81 Stockholm

Besöksadress

Sveavägen 68

Leveransadress

Luntmakargatan 53

Ring oss

Mobil

076-165 08 17