SSU Stockholm

SSU Stockholm representerar 1000 engagerade ungdomar i Stockholms kommun, vi är organiserade i geografiska klubbar, studentklubbar, fackligt och en klubb som riktar sig till lite äldre medlemmar. Brinner du lite extra för någon specifik fråga? Då finns SSU Stockholms nätverk och utskott. 
SSU Stockholm kämpar för att få bort klassklyftor, rasism och sexism. För en stad utan barnfattigdom och diskriminering. Kom med i kampen för ett rött Stockholm!

Hitta din klubb här

Stadgar & Politik

Gå gärna med i SSU Stockholms facebookgrupp för kontinuerliga uppdateringar om kampanjer, kurser, demonstrationer m.m.

stadgar

Kontakta oss

Emma Malmström

Emma Malmström

Distriktsombudsman 076-165 08 17 emma.malmstrom@ssu.se
Mer om mig
Halkow Aziz

Halkow Aziz

Ombudsman halkow.aziz@ssu.se
Mer om mig

Lena Engström

Kassör | Ansvarig Ekonomi lena.engstrom@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Anna Jarl

Facklig ledare | Ansvarig Fackliga utskottet anna.jarl@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Alexander Suliman

Internationell ledare | Ansvarig Internationella utskottet och A-lotter alexander.suliman@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Daniel Vencu Velasquez Castro

Studieledare | Ansvarig Studieverksamhet och Antirasistiska utskottet daniel.vencu@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Alexander Petersson

Ekonomisk-politisk talesperson | Ansvarig Klubbordförandenätverket och Personal alexander.petersson@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Andreas Lind

Vice facklig ledare | Ansvarig Nätverket för förtroendevalda andreas.lind@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Heidi Lampinen

Ordinarie ledamot | Ansvarig för inkludering och jämställdhet inom distriktet samt lokaler heidi.lampinen@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Sebastian Panzar

Ordinarie ledamot | Ansvarig Repskottet och Café Socialism sebastian.panzar@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Maria-Elsa Salvo

Ordförande | Ansvarig Press & Tjejnätverket 073-664 23 13 maria.salvo@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Sona Rashid

Vice ordförande | Ansvarig Separatistiska nätverket för rasifierade sona.rashid@stockholm.ssu.se
Mer om mig

Hälsa på/skicka brev

SSU Stockholm
Sveavägen 68
111 81 Stockholm

Besöksadress

Sveavägen 68

Leveransadress

Luntmakargatan 53

Ring oss

Mobil

076-165 08 17